Květen 2016

Eziooo, chleba, 4 rohlíky...

27. května 2016 v 22:40 | Twaila |  Dny sběratele
Ciao lidi! Jak už je na našem blogu zvykem, neobjevil se tu článek již hrozně dlouhou dobu. Mno, a já jsem konečně dodělala již slíbeného Ezia :3 Po třítýdenní tvrdé práci je konečně hotový a já na něj mohu spokojeně zírat a kochat se tím ''uměním''. :)
Je na něm hodně věcí, které bych rozhodně chtěla změnit, ale už to nejde....Koneckonců...jsem na něj pyšná :333
Jako první jsem samozřejmě potřebovala model, který by mohl být mým pokusným králíkem. Dále nějakou hmotu, která se dobře tvaruje, nepraská a nedrolí se. TAKŽE NE KARAPLAST. Nejlépe modurit...Já jsem si samozřejmě koupila již zmíněný keraplast...Ano....Začátky byly jako obvykle drsné a plné pláče a nervů v kýbli. Když jsem hmotu pořádně nenamočila a nebo namočila moc, začala praskat a drolit se nebo se proměňovat v kaši. Bylo to velice složité, to ano, ale s postupem času se to začalo lepšit a nacházela jsem si ke keraplastu cestu. Už jsem věděla, jak moc ho namáčet. Jak dlouho ho propracovávat, aby měl tu správnou konzistenci. Šlo to prostě hladce.
Na řadu přišly barvy. Možná víte, že Ezio má na svém plášti bílou, červenou a stříbrné přezky. Tak více jak stovka za akrylové barvy a jdeme dál!
Pak přišlo následné dokončovací upravování (vystínování a zalakování). To šlo už trochu hůř. Mám šoatné a nekvalitní pastely, které nejsou moc výrazné a ve spojení laku na vlasy ještě nevýraznější. Nakonec Ezio skončil celý ''učmouděný'' a ''špinavý''. Zkrátka vystínovaný tak, že vypadal, jako by projel komínem.
Ale dopadlo to dle mého názoru dobře a jsem ráda, že už ho mám hotového :)
Co na něj říkáte vy?
V buducnu plánuji udělat státy v podobě koní. Co myslíte? :) Navrhněte třeba nějaký stát, co by se hodil jako první :)
Více fotek najdete v nejbližší době na mém rajčeti i s postupem.