Zmrtvýchvstání

30. dubna 2016 v 12:41 | Petz |  Novinky
Zdravíčko, lidi. Tak se zase hlásím.
Poslední dobou se toho událo tolik, že se mi o tom ani nechce psát. Jsem strašně líná. Když už mám odhodlání něco napsat, přepadne mě děsná nechuť a do ničeho se mi nechce. Ale kdy jsem naposledy psala? Musím se nad sebou zamyslet. No nic, měla bych se do toho dát :D
Jak jistě víte, před nějakými třemi týdny se konaly přijímací zkoušky, kterých jsem se i já účastnila. Bohužel. :D Dávala jsem si totiž přihlášky na dva gymply, z toho na jeden mě vzali bez přijímaček.
No, takhle, když jsem ty testy dopsala, málem jsem se složila :D Ale nakonec mě vzali, a ačkoliv mi matika dopadla fakt příšerně, tak jsem se i slušně umístila :D Čeština je... zachránce. :D
Nakonec jsem si vybrala gymnázium v Teplicích. Jsem z Ústí, takže dojíždění bude trochu problém, ale myslím, že to zvládnu :)
A teď tomu smutnějšímu, co se tento týden stalo. Jistá stáj, do které jsem bohužel dříve chodila, která už tak měla "zajímavé" výukové metody (praktikování kvantity na úkor kvality, prostě fakt hodně dětí, které se tam trénují navzájem, nezkušené děti si sedají i na mladé koně- s pákou...), se rozhodla, že začne jezdit anglii. "Anglii", sím pěkně. Prostě někde na půdě našli pár anglických sedel, a hodili je na záda svým poníkům, že jako budou "skákat" a že budou "všestranní". Lidi to prostě všechno vidí až moc jednoduše. Zařáží mě, že i lidé se zkušenostmi si myslí, že v anglii a westernu je rozdíl jenom v postroji. Já osobně jezdím oba styly, a je v tom fakt velký rozdíl (moc mě mrzí, když někdo dá na koni anglické sedlo, a myslí si, jaký neni anglický jezdec, ačkoliv jím fakt není, ale to je už jen otázka cti a se špatným zacházením s koněm to nemá moc společného).
Každopádně, představte si tu úroveň. Sedlo někde na lopatkách, nebo tam při doskoku klouzalo, deka odstávala, a děti (DĚTI!) skákaly na několikrát zalomené šílené páce. Proti páce nic nemám, když se umí správně používat, ale rozhodně nepatří do ruky dětem, a rozhodně ne při skákání. Každopádně to vypadalo, že děti každou chvíli ze sedla vyletí, jak se vůbec nedržely nohama.
Neskutečně je braly při tom za "hubu", až mi jich bylo líto. A to bych to nebyla já, kdybych jim tam nenapsala svůj názor, byť šlo pouze o jednu banální, naprosto směšnou věc. Podržte se.
,,To sedlo mu očividně sedí"
Jedna holka mi na to souhlasně odpověděla.
A tím to všechno začalo.
Už předtím jsem psala jednomu klukovi odtamtud, upozorňovala na nevhodné vybavení, ale doknce jsem jednu věc vyšvihla a řekla, že se malinko zlepšili, ale uznávám, že jsem to místy trošku přeháněla. Ovšem odpověď od tohoto chlapce byla podstatně ostřejší. Když jsem nabídla řešit to v klidu a osobně, odmítl, ačkoliv ho denně potkávám ve škole.
No nic, nechala jsem to být, stránku jsem měla zablokovanou.
Po nějaké době, když jsem viděla další jezdecký extrém, bylo mi hrozně. Opět jsem, z jiného účtu, upozornila na nevhodnost sedel. Tentokrát to nebylo ani trochu kousavé a zlé. Prostě něco ve smyslu ,,Dobry, ale ta sedla jim moc nesedí". Nevím přesně, nepamatuji se.
Nemohla jsem se na to dívat. Ještě k tomu, když lidé z mých přátel k tomu dávali liky. Nešlo to ignorovat. Ale měla jsem o tom, co dělám, více přemýšlet.
I jiní lidé tam psali svou kritiku. Komu by se líbily takové fotky? Žádnému. Nejsem jediná, komu se ty fotky prostě nelíbí. Jen to většina lidí nechce říct. I má trenérka měla výhrady k jejich jezdeckému stylu. Ale pořád tam byli lidé, kteří jim prostě ten komentář napsali.
A pak... to začalo.
Twailině mamce, byť s tím Twaila neměla v podstatě nic společného, začali volat a psát, že je zklamala, ať přestaneme otravovat členy z jejího klubu (když jsem si s nimi psala, tak slušně, a nikdy jsem je za nic nepeskovala, kromě tedy toho kluka, u kterého jsem čekala, že má rozum a pochopí, co se mu snažím říct) a že proti nim poštváváme lidi.
A jednoho dne, kdy k jedné... eh... fotce, na které byl opravdu hrozně nasedlaný kůň, napsala jedna má známá ,,Nemá to sedlo moc vepředu?"
Tak. A ten pán z toho ranče přijel za Ádinou mamkou. Vyhrožoval, že to bude řešit přes rodiče a přes školu, pokud se neomluvíme.
Složila jsem se z toho. Bylo to nespravedlivé. Takhle to funguje? Člověk napíše svůj názor, a hned je potrestán? Ještě k tomu slušně? A ještě úplně nesmyslně obviněn, že proti nim poštvává lidi? A proč do toho zatahují nevinného člověka? No pardon?! Takhle to tu funguje?!
Dalšího dne jsem to řekla naší třídní, a ta řekla, že takovéhle kraviny škola neřeší. A že mě chápe, že jsem z toho smutná. Neviděla důvod, proč bych se měla omlouvat.
Ale přesto jsme se s Twailou omluvily.
Samozřejmě po našem :---)))

Ahoj, *jménotépaní*. Je nám velmi líto, že se to všechno stalo. Chtěly jsme se jen normálně zeptat. Neříkám, že to, co jsme udělaly, bylo správné. Měly jsme to s vámi řešit jinak, a ne takhle veřejně. Ale nemyslely jsme to zle, jednalo se o pouze jeden komentář. Není to názor pouze nás, ale i několika dalších lidí. Nepoštvali jsme je, to by bylo hloupé, a mrzí nás, že si to o nás myslíte. Ale chápu, měli jste vztek a svým způsobem jste se cítili ublíženě. Chyba byla ale i na vaší straně. Koneckonců jsme jen přihlouplé čtrnáctileté holčičky, co ničemu nerozumí. Proto by bylo dobrý nám to rozumným způsobem vysvětlit, a ne komentář i s fotkou smazat a nás zablokovat a pak to řešit tímto způsobem, který se ani naší třídní učitelce nelíbí, (tím narážím na to, že ve škole to již ví, řekly jsme jim o tom) , navíc kvůli jednomu komentáři a jedné konverzaci s jedním členem od vás, která z naší strany probíhala slušně. Ovšem myslely jsme to dobře, ač se to nezdá. Kritika či nějaký negativní názor nebývá napsán z důvodu, že by měl někoho potopit či úplně zesměšnit, ale pouze upozornit na fakty či skutečnosti, které se dané osobě nezamlouvají či se jí nelíbí. Dělá to každý, a opravdu to není trestné, pokud to není plné vulgarismů a vět, které nedávají hlavu a patu. Neměla jsem v plánu vás tím jedním mým komentářem (ano, píše to Eva, ta, která si za to "může", protože Adéla s tím nemá v podstatě nic společného) nějak poškodit. Upozornila jsem pouze na jednu konkrétní věc, ne na celý systém péče na vašem ranči. Koně se mají u vás dobře, jsou v dobrém stavu a mají velké výběhy, o tom žádná. Ale každá mince má dvě strany, a to nám nikdo nevezme, protože je to téměř všude. Tímto se ti chceme tedy omluvit za to, že jsme vám napsaly naše názory na vaše stránky. Měly jsme to s vámi řešit v klidu a soukromě, a ne vám takhle kazit dobré jméno. Byla to od nás hloupost. Za to se hluboce omlouváme. A ještě více se omlouváme za to, že se nemůžeme omluvit za svůj názor na tuto problematiku. Za ním si totiž stojíme. A spoustu lidí s námi, a ne, opravdu jsme je proti vám nepoštvali. Ale už to nikdy nebudeme rozmazávat takto veřejně. A pokud se nějaký kritický komentář objeví, tak s námi nemá nic společného…

Tak, jak jsme to cítily, tak jsme to napsaly. Tak jak to bylo, jak jsme to viděly. Koně se tam opravdu nemají špatně, mají to krásně zařízené, velké pastviny. Ale to ježdění je... nepříjemné. I ten počet zákazníků, které má, vzhledem k počtu koní. Podle mě by mohli více investovat do vybavení. A jistá dívčina tam... no.... Našla bych ještě spoustu věcí, na které tady reagovat, ale nemůžu. Bojím se, že to objeví a použijí proti mně.
Ano, takové jsou lidi svině a až takhle nízko se můžou snížit.
Nejvtipnější že, si to ta paní nejspíš ani nepřečte. Myslím, že když jí naskočila omluvná zpráva od Twaily, že žije s libým pocitem, že nad těmito dvěma puberťačkami vyhrála.
Ale ne.
Je to totiž plichta :P

No, tím bych ukončila tu smutnější část. Ta lepší je, že jsem po dlouhé době byla na koních, kamarádka vyfotila fakt pěkné fotky :) :D
Derča je fakt neskutečně nadaný velkopolák

Ano. Sněžilo. :D

S Chadem :D Už se od něj konečně neodvrací s ušima přitisklýma k hlavě :D

S Chadem :D (Egoista lvl 908879676876)


Nom, a to by bylo pro tento článek vše. Užijte si čarodky a 1. Máje, a nashle u příštího článku! ^^

BTW, budeme s Twailou na PLS 2016! S kým se tam potkáme? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haník Haník | 30. dubna 2016 v 13:25 | Reagovat

Ou, docela smutný článek na zamyšlení, ale já bych to tedy přes net radši neřešila. Mám své zkušenosti, že když se něco řeší přes net, není to dobré a ve většině případů se člověk stejně na ničem neshodne, je to prostě zbytečné. A když člověku opravdu něco dost vadí, myslím, že je lepší to řešit na živo a mezi čtyřma očima, ale tak to je jen můj názor a zkušenost.

Gratuluji k přijetí!! Také jsem se hlásila na 2 gymply a i přes to, že jsem měla dobré známky, musela jsem děla přijímačky, ale dobře to dopadlo :).
Krásné fotky a koníci! :3

2 Petz/Mýval Petz/Mýval | 30. dubna 2016 v 13:29 | Reagovat

[1]: Právě. Jenže když jsem tomu klukovi nabízela debatu z očí do očí, odmítl... A to s tím rančem bylo ode mě trochu srabácké :D

Děkuji a gratuluji! ^^

3 impala impala | 30. dubna 2016 v 15:12 | Reagovat

smexy horses bro

4 TheMultíík TheMultíík | E-mail | Web | 30. dubna 2016 v 15:14 | Reagovat

Krásný článek, opravdu všemu rozumim

kappa123

5 Memík Memík | Web | 30. dubna 2016 v 15:16 | Reagovat

Krásný článek, tento problém jsem měl taky, následně jsem navštívil doktora a vše jsme vyřešili. Navštiv doktora a pohovoř s ním.

6 Petz/Mýval Petz/Mýval | 30. dubna 2016 v 15:50 | Reagovat

[3]:

[4]:

[5]: Pedrofilové

7 Šíša Šíša | E-mail | Web | 1. května 2016 v 15:37 | Reagovat

Gratuluji, že jsi se tam dostala ;)
Já nevidím důvod, proč se omlouvat. Jestli jste říkali pravdu a ani jste je vulgárně neuráželi -.- Btw, škola tyhle věci nemůže řešit (nejsou v areálu školy a ani se školy netýkají), takže jestli vám tím vyhrožovali tak kecaj ;)
Fotky jsou kráááásné :3 Derča je krásná ;)
Na PLS jedu taky :D

8 Jeife Jeife | E-mail | Web | 2. května 2016 v 19:17 | Reagovat

taky jsem dva týdny nenapsala :D
gratulace :)
to je smutný, chudáci koně :(
chlapa se neboj, neví co na tebe vytáhnout a tak tahá školu ...
a co by ti jako mohli udělat ... něboj se.
na pls se těsím :*
fotky se povedly :D

9 Leník Leník | Web | 2. května 2016 v 21:24 | Reagovat

Gratuluji ti k přijmutí :-).
To mě opravdu moc mrzí, že prostě lidi nevidí své chyby, a to se u koní pohybují (očividně) dlouho :(. Napsaly jste to pěkně..

10 sberatelstvimodelukoni sberatelstvimodelukoni | Web | 15. května 2016 v 9:15 | Reagovat

Nojo lenora, to znám, taky mě někdy ovládá. Juu máš krásné fotky koní až závidím, nádherní konící. Zvu tě na můj blog. Mia

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama